Pripravujeme | Kultúrne podujatia | Archív podujatí

2020 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2009-2014

 

Vianočné koncerty v múzeuVianočné koncerty v múzeu

13.12.2016

Každý rok pripravuje Základná umelecká škola a Pohronské múzeum Nová Baňa Vianočné koncerty pre deti z Materských škôl a seniorov z mesta a blízkeho okolia. Počas takmer hodinového hudobného pásma vystúpilo s bohatým programom takmer 60 účinkujúcich. Krásne koledy „My sme malí vinšovníci“, „Prišli k nám biele Vianoce“, či „Noc zázračná“ všetkých prítomných potešili a naladili na prichádzajúce vianočné sviatky.

Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu Vianočné koncerty v múzeu

 

Koncert pre staršíchKoncert pre starších

26. októbra 2016

 

Prišla jeseň a s ňou mesiac október, ktorý je venovaný úcte k starším. Tak ako aj po iné roky, aj tento si žiaci a učitelia Základnej umeleckej školy Nová Baňa pripravili pre našich seniorov hudobné pásmo zložené zo spevu a hry na hudobné nástroje klavír, flauta, akordeón, husle, gitara či saxofón. Veríme, že náš Jesenný koncert zlepšil náladu všetkým prítomným a spríjemnil tak jeden slnečný októbrový deň.

 

 

Koncert pre starších Koncert pre starších Koncert pre starších Koncert pre starších Koncert pre starších

 

Cesty do minulostiCesty do minulosti

12. október 2016

Pohronské múzeum a mesto Nová Baňa Vás pozývajú na malý výlet do histórie mesta

 

 

 

 

 

Beseda s Jurajom ČervenákomBeseda s Jurajom Červenákom

7. október 2016 o 17:00

 

 

 

 

 

 

Svetový deň Cestovného ruchuSvetový deň Cestovného ruchu

1. október 2016

 

Pohronské múzeum Vás z príležitosti ukončenia letnej turistickej sezóny a pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu pozýva dňa 1. októbra 2016 /sobota/ v čase od 13,00 -17,00 na prehliadku stálych expozícií múzea a aktuálnej výstavy "Remeslo má zlaté dno".

 

 

 

Večerná prehliadka múzeaVečerná prehliadka múzea

6. august 2016

Počas augustovej večernej prehliadky múzea bola pre návštevníkov okrem aktuálnej výstavy „Remeslo má zlaté dno“ a stálych expozícií pripravená prednáška riaditeľky múzea, v ktorej sa dozvedeli viac o živote významného novobanského rodáka Jozefa Tarkovicha. Po prednáške nasledoval koncert Mgr. art Adriany Kráľovej, kde predstavila vlastnú tvorbu – milé a úsmevné o živote. Následne po koncerte bola žrebované tombola, ktorá potešila 7 výhercov. Veríme, že všetci návštevníci múzea si odniesli pozitívne zážitky a nové poznatky.

Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea
Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea Večerná prehliadka múzea

 

Večerná prehliadka múzeaVečerná prehliadka múzea

2. júl 2016

Prvá večerná prehliadka sa už tradične konala v prvú júlovú sobotu. Počas prehliadky sa otvorila nová výstava „Remeslo má zlaté dno“, ktorá pre návštevníkov priblížila remeslá tradičné pre Novú Baňu v minulosti. Tí návštevníci, ktorí zavítali medzi nás sa dozvedeli niečo viac o novobanských kamenároch, kováčoch, čižmároch, obuvníkoch, kožušinároch, hrnčiaroch či kachliaroch...

 

 

Potulky mestomPotulky mestom

15. júna 2016

Prechádzka centrom mesta Nová Baňa s výkladom Mgr. Kataríny Konečnej, riaditeľky múzea

 

 

 

 

 

Noc múzeí a galérií 2016Noc múzeí a galérií 2016

12. ročník podujatia Noc múzeí a galérií 2016 sa niesol v znamení romantiky. Hlavným programom večera bolo divadielko „Stretnutie s Aničkou“ v podaní žiakov ZUŠ Nová Baňa a beseda so známou spisovateľkou Katarínou Gillerovou, spojená s autogramiádou. Každý návštevník mohol vyhrať navyše i špeciálne romantické ceny ako: večera pre dvoch v „Reštaurácii u Návarku“, posedenie pri koláčiku a káve v „Park Café Helena Tichánková“ a drobné darčekové predmety múzea. Po celý večer bol pre malých návštevníkov pripravené maľovanie na tvár a sladká odmena. Dospelých návštevníkov múzea veľmi zaujali aktuálne výstavy „Umenie písania. Po stopách starožitných kalamárov“ – výstava predstavujúca svet historických kalamárov od novoveku až po 20. storočie a výstava „Dierková komora“ – netradičné fotografie 7 slovenských autorov zhotovené prostredníctvom vlastnoručne urobených alebo zakúpených dierkových komôr.

 

Noc múzeí a galérií 2016 Noc múzeí a galérií 2016 Noc múzeí a galérií 2016 Noc múzeí a galérií 2016 Noc múzeí a galérií 2016